Published On: 24 Maj, 2016

Rokfelleri, Kadri Veseli me stilin e mafisë siciliane

 

Analisti politik, Haki Abazi ka reaguar ashpër ndaj vizitës që sot kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli i bëri varrit të Ibrahim Rugovës. Ai në një shënim në Facebook ka thënë se ata që pengonin ceremoninë e varrimit të presidentit, sot e vizitojnë.
Vizita tek varri i Rugoves.
Turpi nuk ka fund, refuzohej ceremonia e varrimit dhe përcjellja me nderime e arkivolit që bartëte trupin e pajetë të presidentit të parë dhe ideologut të mobilizimit për pavarësi. Tani me stilin e mafisë siciliane vizitohet varri dhe shtëpia. Puthja në ballë është trasformuar me një buqetë lulesh në vend të peshkirit dhe kilogramit të kafesë që ju dërgohej “tradhtarëve” të vendit. Nëse nuk më tradhton memorja kërkohej edhe hedhja në erë e varrit, atëbotë. Për këtë arsye edhe ishte organizuar roja e varrit, e cila nuk ishte vetëm ceremonial, por për të ndaluar vrasjen e dyfishtë edhe për së vdekuri.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...