Published On: 19 Korrik, 2016

Rohan përgëzon Erdoganin, thotë se Irani është me popullin turk

Hassan Rohani thotë se ka biseduar në telefon me presidentin turk, Rexhep Tajip Erdogan rreth ngjarjeve në Turqi ditëve të fundit, duke e pëergëzuar për rikthimin e stabilitetit në Turqi.

“Ne jemi të lumtur që kemi parë rikthimin e stabilitetit në shtetin mik të Turqisë. Paqja dhe stabiliteti në Turqi do të çojë drejt përmirësimit të paqes dhe sigurisë në tërë rajonin”, ka thënë presidenti iranian, shkruajnë mediat e huaja.

Rohan ka përshkruar grusht shtetin si “një test për zbulimin e armiqëve dhe miqëve brenda dhe jashtë vendit”, duke shtuar se Irani do të qendrojë pranë qeverisë dhe popullit turk./Kp/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...