Published On: 15 Janar, 2016

Robinho kthehet në Evropë

Sulmuesi brazilian, Robinho pritet të largohet nga kampionati kinez për tu rikthyer në Evropë.

Braziliani aktualisht është lojtar i lirë pasi ka ndërprerë kontratë e tij me skuadrën kineze Guangzhou pasi në momentet e fundit nuk ka arritur të tregojë më të mirën e tij.

Skuadra zvicerane Sion është tejet e interesuar për t’i siguruar shërbimet e brazilianit.

Sipas asaj që ka shkruar ‘blick’, Robinho është i interesuar të veshë fanellën e Sionit pasi skuadra zvicerane është e gatshme t’i ofrojë mbi dy milionë euro në stinor.

Në rast transferimi në Sion, atëherë Robinho do t’i ketë shumë futbollist shqiptar si kundërshtar si Taulant Xhakën, Hekuran Kryeziun, Florent Hadergjonajn, Alban Pnishin dhe të tjerë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...