Published On: 9 Korrik, 2016

Rita, premton album këngësh me motive shqiptare

Këngëtarja Rita Ora ka thënë se e ka ndërmend të realizojë një këngë me motive nga Kosova.

Në një intervistë për 3am, krijuesja e hitit “I Will Never Let You Down”, ka thënë se vendlindja e saj Kosova ka instrumente të veçanta që përfaqësojnë traditë.

“Unë kam instrumente të veçanta që përfaqësojnë kombësinë time, prej nga vijë unë”, ka thënë Rita. “Këto [instrumente] do t’i bëjë bashkë për ta bërë një album sa më shpejtë që të jetë e mundur”, transmeton Koha.net.

“Mendoj se është e rëndësishme të jesh vetvetja. Jam shumë me fat që jam rritur në një qytet ku kam pasur mundësi të bëjë shumë gjëra. Mezi pres të qëndroj në Londër edhe më shumë. Por kam muzikë dhe shpirt etnik. Jam nga Europa Lindore dhe ju do të dëgjoni pak nga kultura ime, për të cilën jam e lumtur”, ka thënë ajo.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...