Published On: 3 Mars, 2016

Rilindja urbane: Ndryshon Kruja (dhe një lajm nga Tirana)

Si një ish-kryebashkiak, pasioni i Edi Ramës mbeten qytetet, sidomos qendrat e tyre.

Në kuadër të programit Rilindja Urbane, kryeministri postoi disa foto nga ndryshimet në Krujë.

“Pas njëzet e kusur vitesh nën pluhurin e rrënimit, Pazari i Vjetër, rruga e Kalasë dhe Kulla e saj, kanë dalë në dritë përmes Programit Kombëtar të Rilindjes Urbane, që në muajt e ardhshëm do të shtrihet në hyrjen e qytetit deri tek Sheshi i Bashkisë, duke i dhënë Krujës turistike pamjen mikpritëse që meriton,” shkruan Rama.

Ndërkohë kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, ka bërë një lajmërim për qytetarët.

“Durim dhe pak ditë, hapet rruga e re mes Rogner dhe Pallatit të Koncerteve. Çliron trafikun dhe i kthen qytetarëve hapësirën publike te sheshi “Nënë Tereza”,” shkruan Veliaj.

kruja1kruja2kruja3kruja4kruja5kruja6kruja7kruja8Tirana1Tirana2Tirana3Tirana4Tirana5Tirana6Tirana7

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...