Published On: 17 Janar, 2016

Rikthim ëndrrash për Haye, fiton me nokaut në raundin e parë (Foto/Video)

  • David Haye iu kthye boksit pas tre vite e gjysmë me një nokaut në raundin e parë kundër Mark de Mori në Londër.

Haye fillimisht e shpërqendroi australian, De Mori, me disa goditje të lehta dhe pastaj iu sul me një mori goditjesh të shpejta dhe të forta.

David kishte njoftuar dorëheqjen e tij në vitin 2013, pasi ishte këshilluar që mos të luftojë pas operacionit që kishte bërë në shpatull, transmeton Telegrafi.

Por, nga dëshira dhe vetëbesimi i madh, Haye i është kthyer ringut dhe pas kësaj fitore synon rikthimin në majat e boksit.

Synimi i tij është të marrë kurorën e më të mirit në peshat e rënda, epitet që e kishte humbur nga Wladimir Klitschko në vitin 2011. /Telegrafi/

 
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...