Published On: 10 Maj, 2016

Rikthehet i famshmi Astrit Salihu – tash Këshilltar i Presidentit Thaçi

Astrit Salihu do të rikthehet në politikë. Saktësisht në postin që kishte mbajtur dikur; si Këshilltar i Hashim Thaçit.

Filozofit Astrit Salihut duket se i ka kaluar inati me Hashim Thaçin pas disa vitesh që ishte larguar nga ai.

Burime të Gazetës Express thonë se Salihu është bërë pjesë e Kabinetit të Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit.

“Astrit Salihu do të jetë Këshilltar Politik i z. Thaçi”, ka thënë burimi i Gazetës Express.

Astrit Salihu nuk ishte parë në opinion prej natës kur kishte humbur thellë në garën për Kryetar të Prishtinës përballë Isa Mustafës. Ai thuhet se ishte i revoltuar me Hashim Thaçin dhe PDK’në që i akuzonte se nuk e kishin ndihmuar në garën elektorale.

Megjithatë, çuditërisht, mllefin e tij nuk e kishte zbrazur publikisht.

 

Ndryshe, filozofi Astrit Salihu i ishte bashkuar PDK’së në vitin 2007, bashkë me Dukagjin Goranin, Tomë Gashin…etj.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...