Published On: 27 Mars, 2016

Rikthehet gripi i derrit në Kosovë

​Në Kosovë është rikthyer gripi i derrit.
Gjatë 24 orëve të fundit, në Qendrën Emergjente të QKUK’së janë paraqitur 4 persona që dyshohet se janë infektuar me virusin H1N1, njofton transmetuesi publik.

Njëri nga këto raste tashmë është diagnostikuar dhe është shtruar në klinikën infektive, kurse 3 të tjerët po presin rezultatin e analizave.

“Nga mbrëmë kemi pranuar një rast, sot 2 raste, mjaft tipike, dhe raste dyshuese për infeksion H1N1. Kemi një gjendje të alarmit në reanimim”, ka thënë mjeku Avdush Bajgora.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...