Published On: 2 Maj, 2016

Rikthehet Fatos Nano, kandidon për President?

Ajo që dihet deri më tani është se Bujar Nishani ka shprehur ambicien për të garuar sërish për një mandat si president i Shqipërisë.

Por ndërkohë nën zë thuhet se emri i presidentit do të vendosë për disa ekuilibra në mazhorancën e majtë.

Fatos Nano, ish-kryetari historik i PS, duket se do mbetet gjithmonë një kandidat për të qenë kryetar i shtetit.

Gazeta “Sot” shkon më tej me spekulimet e saj, kur thotë se në garë mund të jetë edhe Aleksandër Meksi, ish-kryeministri i demokratëve.

Sipas tyre, në listën e kandidatëve është edhe Ylli Çabiri, doktori i shkencave dhe gjenerali Sandër Lleshi.

Gazeta i shton listës edhe emrat e Paskal Milos dhe Skënder Gjinushit.

Ata nuk e përmendin emrin e Ilir Metës, i cili në sondazhin e tyre online ka marrë më pak vota.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...