Published On: 5 Mars, 2016

Rifat Jasharit, i bahet zemra mal, kur i sheh ushtarët e FSK’së

  • Rifat Jashari ka folur në Kazermën e FSK-së “Adem Jashari” me rastin e Epopesë së UÇK-së.

Ai ka thënë se ndjehet mirë kur sheh ushtarët e Forcës së Sigurisë së Kosovës, transmeton Koha.net.

“Po më kënaqet shpirti e zemra kur po ju shoh juve ushtarë tanë që jeni rreshtu këtu, ku ma herët janë rreshtu forcat serbo-sllave”, tha Jashari.

Jashari më tej ka thënë se është mirë që të ruhet gjaku i atyre që kanë rënë dhe të dërgohet amaneti i tyre aty ku dëshiruan, e kjo sipas tij, arrihet vetëm së bashku.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...