Published On: 24 Prill, 2017

Rezultati final në Francë: Macron 24.01 %, Le Pen 21.30

  • Kandidati i Qendrës, Emmanuel Macron, ka fituar 24.01 për qind të votave në rundin e parë të zgjedhjeve presidenciale të së dielës, kanë treguar rezultatet finale të publikuara të hënën nga Ministria e Brendshme, raporton Reuters.

Kandidatja e së djathtës ekstreme, Marine Le Pen ka fituar 21.30 për qind, kandidati konservator Francois Fillon 20.01 për qind dhe kandidati i së majtës ekstreme, Jean-Luc Melenchon 19.58 për qind.

Rrethi i dytë i zgjedhjeve në Francë mbahet më 7 maj.

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...