Published On: 19 Shkurt, 2016

Rexhep Shehu për Qosjen: Shqiptarët nuk duhet të qeverisen prej shqiptarëve por prej serbëve, vajmedet për ne

Rexhep Qosja paska thene : Sikur nga Serbia duhet të çlirohemi edhe nga Mustafa e Thaçi.
Kur kryeshkencetari yne, kryeprofesori yne, kryedijetari yne, kryezoti yne, ben thirrje te tille dhe i duken te njejte si serbet Isa Mustafa e Hashim Thaci, vajmedet per ne te tjeret.
Kjo thirrje dhe kjo mendesi e mentalitet i kryedijetarit tone, kryementarit tone, jeton e ushqehet prej tij e shume te tjereve si ai se shqiptaret kurre nuk munden me u qeverise vete e prej te veteve, por duhen qeverise, (duhet me ua lene 100 vjet te qeverisen prej serbeve, thote Vlladan Gjorgjeviqi, te kulturohen prej serbeve e pastaj thote ai, t’u japim autonomi kulturore).
Rexhep Qosja po vazhdon ta thote se shqiptaret nuk duhet te qeverisen prej shqiptareve, se Isa e Hashimi nuk duhet te na qeverisin se prej tyre duhet me u clirue si prej serbeve.
Zoti Qose! Kur Hashjimi ta mbushte vandakun me pare dhe te botonte librat e tu, ti e ngrije ne qiell dhe ai ishte shqiptar i mire.
Zoti Qose, ti ke konkurue si Hashimi per vota, ti ke marre vota nga aq njerez sa nxe nje autobuz, dhe Hashimi ka dale njeriu me i votuar ne Kosove. A thua jane lope ata qe ja kane dhene voten Hashimit.
Po si Hashimi, ne anen tjeter eshte votue Isa Mustafa. Dhe ka marre aq vota sa ti nuk di me i numurue.
Zoti Qose, mesohu, prano, bindu vete e na bind te gjitheve se edhe shqiptaret mund te qeverisen prej shqiptareve. Me mire te qeverisemi pak keq por prej shqiptareve se te qeverisemi prej serbeve te mire. Si thua ti profesor Qose.
Nese bejme lufte, ate luften qe ti i ike dhe nuk e bere, nuk u perfshive ne te as me arme e as me asgje, por ike veshur me dimia te grave deri ne Tirane te vila 31, pra nese bejme lufte me arme dhe i debojme Thacin e Mustafen, a je dakort qe te na qeverise Albini i cili edhe sallen e parlamentit e ben shesh lufte me gazlotsjellesa.
Por edhe Albini si ti, si puna jote, nuk e mbush thesin me vota se Albini eshte denue me qene opozite, jo zot shpie ne Kosove. Se Albini o profesor, njejte si ti, duket se eshte nje antiamerikan dhe antieuropian.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...