Published On: 31 Mars, 2016

Rexhep Shahu: Ermira tregoj imoralitetin e saj në Parlamentin Evropian

Nga Rexhep Shahu

Te ndershmet e te ndershmit

E para, ju mbrojtes e mbrojtese te moralit, ju rojtare te moralit, mos e quani maqedonase deputeten shqiptare Ermira Mehmeti se ajo eshte shqiptare. E dyta, mos u fshihni pas saj si pas gishtit se dhimtat tuaja, vuajtjet tuaja, nuk i dhembin asaj. E treta, ku ishit ju rojtare te moralit e nderit shqiptar, ju qe nderin e kini te vrima e shurres, kur deputetja e varfer qe s’kishte leke per bilete nga Brukseli ne Shkup, iku nga Brukseli dhe nuk votoi nje dite kur me shume se kurre i duhej vota e saj Kosoves dhe duke munguar ajo fitoi Serbia me mungesen e votes se saj. Biseda e nxehte telefonike e saj me nje partner, cilido qofte ai rabush apo mosdhenia e votes se saj pro Kosoves ne Parlamentin Europian eshte veprim apo sjellje më imorale. Edhe sikur te flinte poshte urave ne Bruksel, ajo duhej te rrinte e ta votonte Kosoven e te mos thoshte se e kishte te planifikuar apo te prere bileten e kthimit me avion. Per kete nder e kete moral e kam fjalen une. Ndodhi te tilla nuk bejne krenar askend dhe nuk mund te mburret askush. Dhe nuk duhet perdore askush si gisht per tu fshehe pas tij sic bene te ndershmet e te ndershmit keto dite duke u fshehe pas deputetes shqiptare e duke marre hak per dhimtat e tyre.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...