Published On: 11 Shkurt, 2016

Rexhep Selimi zbulo se kush e vrau Xhemail Mustafën, Hakin…

 

Rexhep Selimi ka reaguar dje ashpër ndaj koalicionit qeverisës duke e akuzuar se po i mbron interesat strategjike të Serbisë në Kosovës, me marrëveshjet, përkatësisht lëshimet e vazhdueshme që po i bën në Bruksel. “Kushdo qe e imponon Zajednicen, ashtu qysh po e imponon kjo Qeveri asht rreshtue ne mbrojtjen e interesave strategjike të Serbisë në Kosovë”, ka deklaruar Selimi.

Kjo duket të jetë një e vërtetë e pacenueshme, dhe që nuk mund të përjashtohet apo vlerësohet ndryshe.

Se Kosova dhe interesat shqiptare po shkojnë drejt zgripcit në një mënyrë e ka deklaruar edhe ambasadori amerikan Dellavie.

Por, po ashtu është një e vërtetë e shenjtë, e cila kërkon përgjigje nga klasa politike halucinante e të majtës së përfshirë në vrasje politike, në plaçkitje dhe zbulimi i këtyre krimeve është tepër i rëndësishëm dhe i shëndetshëm, por edhe strategjik, madje pikërisht siç shprehet sa më sipër Selimi për tu shkëputur nga Serbia.

Ata që kryen vrasje politike kishin këtë qëllim, fshirjen murit të dallimeve me serbët, duke treguar po aq egërsi sa serbët ndaj shqiptarëve, e këta ndaj kundërshtarëve politike, madje edhe ‘të brendshëm’.

Duke qenë ministër i Rendit në Qeverinë e Përkohshme ju mund të dini edhe për vrasjen e Haki Imerit, dhe në veçanti të vrasjes së Xhemail Mustafës, pasi ju kishit dërguar dhe imponuar tërë batalionet apo eshalonet tuaja në policinë e Kosovës, dhe kjo dëshmohet edhe sot: ku

r rrahen dhe arrestohen tërë ata djem të Vetëvendosjes në protesta ti je i paprekshëm, i pacenueshëm. Dhe jo vetëm nga policia, por edhe nga prokuroria.

Pra, ti ke shumë për të rrëfyer, për vrasjet politike, për pasurimin marramendës të miqve tuaj të dikurshëm e të tanishëm dhe të gjithë atyre shkelësve të ligjit.

E ti din mjaft edhe për vrasjen e Enver Malokut, kolonel Ahmet Krasniqit, mikut tënd Ilir Konushecit e plotë të tjerëve, sepse ishit pjesë e grupit kërcënues.

Shqiptari.eu

 

LEXONI:

Remi rrëfe se kush e vrau Enver Malokun!

 

Ai që thirri “Allahu Ekber” është njeri i SHIK-ut, punon në PTK

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...