Published On: 5 Gusht, 2017

Rexhep Selimi u ba ministër i Punëve të brendshme me vendim të SHIK-ut

  • Milaim Zeka

Rexhep Selimi ka qene Minister e Brendshem i Qeverise te Perkohshme

Qeveria e perkoheshme, ne krye me Hashim Thaçin, themeluan shume institucione pas lufes. Tri prej tyre ishin: Shiku, Ministria e Puneve te Brendshme, dhe TMK, ne kuader te se ciles ishte G-2.

Strukturen e Shikut e ka udhehequr Kadri Veseli. Minister i Brendshem ishte Rexhep Selimi. Shef i TMK se, ishte Agim Çeku.

Duke u bazuar ne kete strukture, une mendoje qe pa miratimin e Shikut, nuk kishin mu ba ministra as Rexhep Selimi, as Agim Çeku. Po e them kete duke u nisur nga vetja ime, ku Shiku, ne krye me Kadri Veselin, dhe bosin e tij, Hashim Thaçi, nuk kishin pranuar propozimin e Rugoves qe une te behesha drejtor i pergjitheshem i RTK-se. Ka qene koha kur shpallesha delja e zeze, nese pije kafe me njerezit e LDK-se.

Te dyja palet luanin felliqte me njeri-tjetrin.

Mbi bazen e gjithe kesaj, une nuk them qe Rexhep Selimi, apo Hashim Thaçi kane qene brenda strukturave te Shikut me libreza, po indirekt, kane qene bosa.

Dallimi eshte se Rexha e kritikon Shikun, Hasha jo. Si do qofte, deshiroje te them nje shqetesim si deputet: nuk po shqetesohem çka po akuzon Dardan Molliqaj, as Blerand Stavileci, po ama po brengosem qe vendi im eshte pa Prokuror!!!

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...