Published On: 14 Janar, 2016

Çartet Rexhep Selimi sulmon ashpër ambasadoren franceze: Shporru në Francë!

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi ka reaguar ashpër ndaj ambasadores së Francës në Kosovë, Maryse Daviet, e cila ka kërkuar që më shumë të përdorët flamuri shtetëror i Kosovës sesa ai kombëtar.

Selimi në llogarinë e tij në Facebook në një farë mënyrë edhe e ka shpallur të padëshiruar ambasadoren franceze në Kosovë. “Zonja Ambasadore, nëse ju pengon fluri ynë, edhe ne ty te duam, por vetëm në Francë”, ka shkruar ai.

Postimi i plotë i Rexhep Selimit në Facebook:

Zonja ambasadore e Francës duket që e ka problem valvitjen e flamurit të shiptarëve në Kosovë. Nuk është hera e parë që kjo zonjë shprehet kundër valvitjes së flamurit tonë shqiptar këtu në Kosovë. Madje ajo sot u deklarua se “e don flamurin kuq e zi por vetëm në Shqipëri…”
Zonja Ambasadore, nëse ju pengon fluri ynë, edhe ne ty te duam, por vetëm në Francë!
Nëse nuk të pelqen flamuri i shqiptareve, atëherë pse ke ardhur këtu në vendin e shqiponjave?

 
Displaying 4 Comments
Have Your Say
 1. margarit thotë:

  Naser Atilit. Franca asht vendi qe i ka ber me shume keq ceshtjes son kombtare, sidomos per qendrimet qe jan mbajt ndaj Kosoves dhe vecanerisht per Trepcen.Por kam frik se atyre u jan bashku edhe amerikanet.Europa po vepron ne menyr te poshter ndaj kombit Shqiptar.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(3) Nuk Pelqej(1)
 2. Kujtim thotë:

  Shpalleni non grata dhe puna eshte e kryer,dihet boterisht qe Francezet nuk na duan,ngaqe trekendeshi Paris-Beograd-Athine eshte tanime i demaskuar nga opinioni boterore ajo mondohet qe me deklarata te tilla te poshteroje miqesine e vjeter ndaj Serbise,po ne aq na ben.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(5) Nuk Pelqej(1)
 3. Naser Aliti thotë:

  Duhet te keni turp si deklaroheni ndaj atyre qe ju kan ndihmuar dhe shpetuar qe te jeni te lir dhe shtet te pa varur cilet ju mbrojn akoma ndaj te tjerve si shpreheni dhe si jeni duke u ndermar me nje turp te pa menduar dhe te pa arsyshem sie nje popull pa civilizim me nje politik te varfur dhe pa shkolluar nese ket politik me tutje e permbani ather do ta humbni te gjith respektimin shqiptar me vjen turp per nje ketill arsye jo demokrate dhe te pa civilizuar dhe keta jan politikan?!!!!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(5) Nuk Pelqej(10)
 4. Ragip Rugova thotë:

  Me gjith rrespektin për shtetet mike, lidhur me këtë postim apsolutisht qendroj pas deklarimit të Rexhep Selimit. Do të na bëjnë toalet letër sa ambasador vijnë dhe shprehin deshira të tyre me pak e hiç konsideratë për ndiesi të vendit dhe popullit nikoqir. Ambasadorët edhe në vende të pushtuara në mënyrë klasike (gjë që sinqeriasht nuk i përjetoj si të tillë) kan pak perde para publikut dhe nuk shprehen krejt pa dorza për çështje shumë të ndieshme për shtet dhe popull ku bëjnë detyrën. Kjo po ndoshtë në Kosovë dhe Shqipëri për shkak të një klase të gjorë politike që kemi!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(16) Nuk Pelqej(4)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...