Published On: 11 Gusht, 2016

Rexhep Selimi: Pushteti i’a vendosi bombën Murat Mehës (Video)

Deputeti i Vetëvendosjes, Rexhep Selimi, ka folur sot në InfoBox të RTV Dukagjinit lidhur me vendosjen e një bombe në shtëpinë e kryetari të komisionit qeveritar Murat Meha.

Selimi pretendon se e di saktë se kush e ka bërë këtë veprim. Ai ka thënë se sikurse kjo bombë por edhe shpërthimi në Kuvendin e Kosovës, janë të orkestruar nga pushteti.

Unë mendoj se këta njerëz, janë aq të lig sa që të keqen që ia kanë sjellë Kosovës mundohen ta kthejnë në heroizëm. Pushteti po vazhdon të krijojë një situatë të tensionuar dhe që në këtë situatë të kalojë edhe demarkacioni edhe Zajednica. Nuk është e rastësishme as krismat në festivalin e birrës, as granata në Kuvendin e Kosovës e as granata në shtëpinë e Murat Mehës”, ka thënë Selimi./Telegrafi/

 

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
 1. Mal uka thotë:

  Tash u ka mete mangu edhe nje veprim i njohur i nje far
  Xhorgj Martinoviqi nese nuk gabohem Qedikure pate bere
  emen e buje politike me pederr behane strategjike !
  Veq kur te ndegjojme qe Kryetarin e Qeverise Isa Mustafa e
  kan sulmue diku ne therra dhe sillegjite shqipetar te tarikatit
  opozite tja kishin fute me zor ne Zuze nje gastare te forte Ha ha ha

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...