Published On: 10 Mars, 2016

Rexhep Selimi kërcënon me prerje koke policin

  • Sot në Kuvendin e Republikës së Kosovës, deputeti i Vetëvendosjes Rexhep Selimi me arrogancë ka reaguar ndaj sigurimit të Kuvendit të Kosovës, duke refuzuar të kontrollohet. Ai madje ka kërcënuar një pjesëtar të policisë duke i thënë “ të prej”. Por, përballë kërcënimit të Selimit, polici Bahri Beqiri i cili dikur ka qenë pjesëtar i UÇK-së, nuk është zbrapsur fare duke e kryer në mënyrë profesionale punën e tij.

Polici Bahri Beqiri, që dikur ishte ushtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Zonën e Shalës, ka dhënë një shembull se si duhet të kryhet profesionalisht puna. Por, Beqiri megjithatë u la në lloç nga Komandanti i tij  i cili e largoi duke e ftuar një pjesëtar tjetër të sigurimit për ta kontrolluar Selimin.

Siç dihet tash e disa muaj, çdo kush që hyn brenda këtij objekti, skanohet dhe kontrollohet nga sigurimi. Njëjtë ndodhë edhe me deputetët. Normalisht, kontrollet më të rrepta janë për deputetët e opozitës, VV-AAK-NISMA, pasi ata po pengojnë zhvillimin e çdo seance me gaz lotsjellës.

Kjo disa herë ka shkaktuar telashe e përplasje mes këtyre të fundit me pjesorët e sigurimit të Kuvendit. E tillë ndodhi edhe sot mes njëri prej ‘policëve’ të Kuvendit me deputetin e LVV’së, Rexhep Selimin.

Kjo e sotmja, shkoi deri në piken kur deputeti e kërcënoi pjesëtarin e sigurimit me prerje.

“T’prej, a more vesh? T’prej”, është dëgjur Selimi duke i bërtitur Policit, emiri i të cilit, sic merr vesh Gazeta Express  është Bahri Beqiri.

Pavarësisht kërcënimit nga Selimi, Beqiri ka kryer punën e tij në mënyrë profesionale duke mos treguar asnjë shenjë frike përballë Selimit për të cilën janë thurrur shumë legjenda urbane se i frikësohen policët dhe se askush nuk guxon ta arrestojë.

Gazeta merr vesh se Beqiri është nga Komuna e Vushtrrisë dhe se dikur ka qenë pjesëtar i UCK’së në Zonën e Shalës. Ai tani është edhe veteran i UCK’së.

Drejtori i operativës në Policinë e Kosovës, Rashit Qalaj i kontaktuar nga Gazeta Express nuk ka dashur të komentojë sjelljen e deputetit ndaj nëpunësit të tij, pasi siç tha ai “e keni pa edhe vet”.

“Na e respektojmë si deputet të gjithë, por ai është kane tu e kry detyrën e vet”, thotë Qalaj duke iu referuar detyrës së pjesëtarit të sigurimit, Bahri Beqiri.

Megjithatë, Rexhep Selimi ka lëshuar objektin e Kuvendit pa u penguar e as ndalur nga askush edhe pse veprimi i tij mund të cilësohet si pengim i personit zyrtar derisa ndodhet në detyrë, apo fjalët e tij si kërcenim.

Por, njëjtë nuk ndodhi me deputetin tjetër, po nga radhët e VV’së, Mytaher Haskukaj i cili u shoqërua në Polici pasi sulmoi me ujë Kryeministrin Isa Mustafa. /GazetaExpress/.


Lista e Veteranëve të UCK’së – Pjesa ku figuron emri i pjesëtarit të sigurimit, Bahri Beqiri

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...