Published On: 11 Maj, 2016

Rexhep Selimi e luti Jakup Krasniqin ta fuste policinë në seancë të Kuvendit

 

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës për Kosovën, Jakup Krasniqi sot përmes një postimi në Facebook ka sqaruar momentin e votimit të Marrëveshjes së 19 prillit të vitit 2013, si dhe ndërhyrjen e sigurimit për t’i larguar nga foltorja deputetët e Vetëvendosjes.

“Deri sa unë po mendoja edhe në dorëheqje (ishin shumë miq që nuk më patën lënë të dorëheqësha edhe para kësaj seance), mora telefonat nga një deputet i VV-së, ai kërkoi nga unë: “që të intervenoja me polici se ata nuk po dinin sesi të dilnin nga situata në të cilin ishin futur”. Vetëm pas kësaj telefonate, u kam thënë policisë së Kuvendit që të ndërhynin në largimin e deputetëve të VV-së. Deputetët edhe nuk kanë bërë ndonjë rezistencë. Pra, sikur mos të ishte kërkesa e deputetit të VV-së, kurrën e kurrës nuk do ta urdhëroja ndërhyrjen e policisë në Kuvend!”, ka shkruar Krasniqi.

Indeksonline merr vesh se ky deputet që e thirri në telefon Krasniqin dhe kërkoi nga ai futjen e policisë në Kuvend është Rexhep Selimi.

I kontaktuar Jakup Krasniqi nuk e ka mohuar se Rexhep Selimi e ka thirr në telefon.
“Për këtë më mirë pyetni ata të Vetëvendosjes. Unë as nuk po e konfirmoj as nuk po e mohoj, mirëpo ata e dinë më së miri. Ata pasi po flasin le të tregojnë pse e kanë bërë. Atyre duhet tua drejtoni pyetjen”, ka thënë Jakup Krasniqi.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...