Published On: 3 Mars, 2016

Rexhep Selimi bleu banesë 300 metra katrorë në vitin 1999 (Dokument)

Deputeti i VV-së, Rexhep Selimi i cili kohëve të fundit është bërë lajm nëpër të gjitha mediat për të kaluarën e tij në luftë dhe raportet me Adem Jasharin, po del të jetë goxha i pasur.
Madje ai, menjëherë pas përfundimit të luftës, në vitin 1999 e kishte bërë për vete edhe një banesë prej 300 metrave katrorë.
Vlera e saj, siç e ka bërë publike vetë Selimi në deklarimin e pasurisë është jo më pak se 120 mijë euro.
E deputeti Selmi ka treguar për Gazetën Fjala se këtë banesë e kishte blerë me paratë e kursyera.
“Jam vet i gjashti vëlla dhe në atë kohë me mjete të kursyera ku tre prej tyre, kanë qenë në Gjermani pra e kam blerë me mjete familjare. Prindërit dhe tre vëllezërit kanë qenë në Gjermani respektivisht në Holandë në atë kohë”, ka thënë Selimi.
12782231_10208934844632657_878441907_n

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...