Published On: 26 Shkurt, 2016

Rexhep Selimi: Biografia e Thaçit që po prezantohet është e rrejshme

  • Deputeti i VV-së në fjalimin e tij në Kuvendin e Kosovës, tha se masa e protestuesve tashmë e ka thënë fjalën e vet.

“Kjo qeveri është ilegale dhe legjitimiteti i kësaj qeveria ka humbur atëherë kur kjo e ka shkelur Kushtetutën e vendit”, ka thënë ai.

“Biografia e Hashim Thaçit është plotësisht e rrejshme”, ka shtuar ai.

Selimi ka thënë se duhet ta dijë se ata që janë me Amerikën jashtë duke protestuar ndërkaq ata që janë me Rusinë janë brenda zyreve të koalicionit.

“Të dua president aq sa të dëshiron familja Jashari. Aq besoj të mjafton. Mos të them që të dua sa të deshi Adem Jashari se ma merr për kërcënim”, shtoi ai.

“Zgjedhja e Thaçit president nuk e zgjedh krizën politike por vetëm sa e thellon atë”, thotë Selimi. /GazetaExpress/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...