Published On: 7 Maj, 2016

Rexhep Hoti: Para Azem Sylës do të duhej të ishin një varg emrash tjerë në burg

Anëtari i Kryesisë së PDK’së, Rexhep Hoti, ka thënë se në Konventën e PDK’së se pse sot është Azem Syla në burg e do të duhej para tij të ishin shumë të tjerë.

“Ne s’mund të luajmë edhe më tutje hajgare”, ka thënë Hoti, në Konventën e PDK’së.

“Para Azem Sylës do të duhej të ishin një varg emrash në burg”, ka thënë Hoti.

Ai ka thënë se zyrtarët e PDK’së i kanë humbur kredencialet për të dalë në mbrojtje të udhëheqësve partiakë të cilët po arrestohen nga drejtësia.

Krejt këto fjalë, Hoti i ka thënë pas fjalimeve të Hajredin Kuçit, Enver Hoxhajt e Arsim Bajramit. Të tre këta profesorë kanë thënë fjalë të mëdha për punët që janë bërë në kuadër të PDK’së.

Por, Hoti nuk ka harru të flasë edhe për Kadri Veselin.

“Kadri Veseli po vjen në PDK në një kohë shumë të  vështirë, sespe ikjet e liderëve të mëdha si Thaçi lënë zbrazëtira të mëdha. Edhe pse ju na kishit dhënë deklaratën që Kadriu është Kryetar, unë i uroj që ta ndërtojë një ekip të fortë në udhëheqje.

z. Veselit ë uroj nga zemra punë të mbarë dhe uroj që ta ndërrosh faqen e PDK’së. Rrno dhe puno si të duhet dhe neve do të na kesh mbrapa”- ka thënë Hoti./GazetaExpress/

Ndryshe, Azem Syla, deputet i deritashëm i PDK’së dhe anëtar i Kryesisë së Partisë, është arrestuar para disa ditësh në kuadër të një hetimi, për përfshirjen e tij në shitjen e tokave në mënyrë të kundërligjshme.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...