Published On: 13 Janar, 2016

Rexhep Hoti: Kadri Veseli do të jetë në krye të PDK-së

Të ftuar në Info Magazine janë Rexhep Hoti, anëtar i Këshillit Drejtues të PDK-së, Astrit Gashi gazetar/opinionit si dhe Dardan Gashi, gazetar dhe analist politik.

Me të ftuarit është duke u diskutuar në lidhje me zgjedhjen e mundshme të Hashim Thaçit si president i vendit dhe pasardhësin e tij në krye të Partisë Demokratike të Kosovës.

Hoti u shpreh se do të jetë kryeparlamentari Kadri Veseli pasardhësi i Thaçit në krye të PDK-së.

“Se kush do të jetë kryetar i partisë më të madhe në vend, e vendosin strukturat e subjektit, mirëpo unë si Rexhep Hoti, them se Kadri Veseli do ta pasojë Hashim Thaçin në postin e të parit të partisë”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...