Published On: 28 Janar, 2016

Rexhaj për LDK-në: Nuk e doja Sejdiun sepse ishte vegël e Surroit

Nga Xhevat Rexhaj

Rreth postimit ma herët: idhnueshëm e pa rrotlla!
Në vitin 2006, viti kur u katrahue LDK ja edhe pse une aso kohe, tash , po edhe neser e çmoja e do e çmoi qeshtu qysh ashtë Akademik Nexhat Daci, megjithatë e doja ma shumë tre shkronjën LDK, dhe kurr se shaja LDK në, jo jo se isha LDK, jam LDK e mbes LDK. Une nuk e doja Z. Sejdiun se ishte pjesë e Surroit, por e respektoja votën e marrëpor për inati të Sejdiut une nuk e shaja krejtë LDK në, jo more jo se LDK ja ashtë e mbetet ma e madhe se të gjthë Fatmirat, Dacat, Isat e të tjeret, pra mbetët LDK e jona. Aso kohe , por edhe tash ka tokmaka e tokmake që kinse për inat t Sejdiut, Dacit e tash ë Isa Mustafë shajnë , fyejnë, prralliten, përjargën, turren, e pshurren mbi LDK ë, mbi partinë e Ibrahim Rugovës. Tash kur lexojmë turli turshije, e turli taravije nga asi që fortë ” thirren” në LDK të Rugovës duke thanë: ja kjo nuk ashtë LDK ja e Rugovës!!!!! po e kujan ashtë o pismileta, o anarkista të brendshëm, po kjo ashtë ajo LDK që ashtë themeleu me 23 dhjetor 1989, qekjo LDK ashtë me qato tri shkronja, qajo sigel…..andaj për fund, kush dëshiron me e ndjek rrugën e Dacit,le të shkoi së pari e ta pyes dacin se ku mbeti edhe pse kishte shumë vota aso kohe , por gaboi se e leshoi tre germshin LDK….jo jo nuk shkon .
LDK ja ashtë LDK, mbabni inate për individ, por mos shitni pallavra me thanje se nuk ashtë LDK ja e Rugovës, kallxoni pra a po doni ta shendrroni në LDK të Albin Kurtit !?!?!

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...