Lajmi Kryesor 3 Lajmi Levizes Maqedonia

Revoltohet keq Demiraj ndaj Jankullovskës: Moj “fshatarja qorre”a e din ti se shqiptarët janë kombi më i fortë sot në Ballkan

Ish-gjenerali i ushtrisë shqiptare, Dritan Demiraj, i cili ka mbi vete mbi 10 misione në Afganistan, disa libra të shkruara nga ana e tij, tashmë në detyrë të trajnuesit kundër terrorizmit në SHBA, në fillim të këtij viti ka lëshuar apele se Serbia do të përballet me luftë, nëse nuk do të lirojë ish-komandantin e UÇK-së, Ramush Haradinaj. Ja reagimi i tij shpërthyes që ishte

Reagimi i tij i plotë:

Mesazhi për Gordana Jankullovska

Te nderuar miq!

Sot opozita maqedone publikoi nje video ne te cilen “fshatarja qorre” Jankullovskja deklaron se “shqipetaret duhen shfarosur”.

A e di mire kjo fshatarja e Kercoves se Shqiptaret me shume se kurre sot jane Kombi me i forte ne Ballkan, jane Kombi me Amerikandashes ne Bote dhe me luftarak kur i duhet te perballet me armiqte e saj.

Duhet vetem qe dicka te behet sebep dhe pastaj, e sheh Jankollovska “apo Neperka Vrasese” qe me te drejte e ka quajtur Zonja Mesila Doda.

Ju siguroj te nderuar bashkekombas se Shqiperia ka aq shume djeme trima dhe luftetare sa as maqedonasit, serbet, por as Ruset, Putinet, Lavrovet dhe zagaret e tyre nuk ka force qe ti trembe dhe mposhte. Ata jane te gatshem ta mbrojne cdo pellembe te territorit te tyre dhe nese politikuajte e tyre nuk duan ose frigohen ne te pese vendet ku jetojne Shqiptaret.

Kush është Dritan Demiraj?

Ndër të gjithë ministrat e propozuar nga Partia Demokratike, ai që ka shkaktuar më shumë reagime në rrjetet sociale është ministri i ri i Brendshëm.Dritan Demiraj, një ushtarak karriere, i larguar nga detyra nga ministrja aktuale e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, pëlqehet shumë nga komentuesit për shkak se është një kampion i arteve marciale.

Gjatë situatave të tensionuara në rajon, ai ka bërë disa komente që kanë ngjallur gëzim tek shqiptarët, duke i ‘treguar muskujt’ fqinjëve.

Demiraj, që do jetë një person kyç për procesin zgjedhor, ka treguar muskujt edhe në një video të postuar online.

Ai shihet duke bërë kick-box me një nxënësen e tij në SHBA.

Demiraj po ashtu poston vazhdimisht foto nga misionet e tij ushtarake në disa prej pikave më ‘të nxehta’ në planet. (INA)

 

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *