Published On: 15 Shtator, 2016
Bota |

Revoltohen francezët, nuk duan më emigrantë

Sipas një sondazhi të kryer nga Ifop, rreth 62% e francezëve duan që të ndalet vala e emigrantëve të paligjshëm që i drejtohen vendit të tyre.

Rezultati i hulumtimit i kryer për gazetën franceze Atlantico, tregon se njerëzit janë duke u frusturar gjithnjë e më shumë nga kriza e emigrantëve dhe kërkojnë nga qeveria që të marrë një qëndrim të rreptë për çështjen e emigrantëve, transmeton koalb.com.

Sipas Jérôme Fourquet, drejtor në Ifop, numri i njerëzve në favor të integrimit të migrantëve në shoqërinë franceze është ulur për 8% në krahasim me muajin të prill të këtij viti.
Ky është rezultati më i ulët i regjistruar që nga sulmet në Paris. Gjatë kohës së sulmeve në Paris, qytetarët francezë e dini që sulmet janë kryer nga militantët e ISIS-it dhe në njëfar forme kanë arsyetuar ikjen e emigrantëve nga vendet e tyre.

Megjithatë, shumë qyetarë kanë ndryshuar mendim pasi mijëra emigrantë kanë filluar të shkojnë në Francë gjatë kësaj vere. /Koalb.com

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...