Published On: 10 Gusht, 2016

Revolta e Kullës – Përplasja e dukagjinasve me policinë malazeze

Policia malazeze ka ndaluar sot banorët e fshatrave të Deçanit dhe Pejës të shkojnë tek maja e Kullës së Zhlepit dhe bjeshkët tjera të fshatrave kufitare me Malin e Zi.

Këtë, Policia e Malit të Zi e bëri duke hyrë disa kilometra brenda territorit të Kosovës.

Në shenjë revolte banorët qëndruan të ulur në rrugë për disa orë.

Express Story ju sjell momentin e konfrontimit të dukagjinasve me policinë malazeze

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...