Published On: 11 Shkurt, 2016

Respekt për Bryantin, por fitorja i takon Cavaliers (Video)

  • Gjersa 20 mijë tifozë brohorisnin për fitoren e Cleveland Cavaliers me rezultat 120:110 kundër Los Angeles Lakers, Kobe Bryant dhe LeBron James përqafonin njëri-tjetrin.

“Unë e admiroj shpirtin e tij garues. Shumë lojtarë ndoshta janë të mëdhenj, por ai është në një nivel tjetër”, ka vlerësuar James.

Në fushë, megjithatë, nuk kishte lëshime për Bryant, pasi Lebron ishte më efikasi me ‘double-double’ me 29 pikë, 11 asistime dhe 7 kërcime, ndërsa Kyrie Irving shënoi 35 pikë dhe 7 asistime, transmeton Telegrafi.

Nga ana tjetër, Lou Williams shënoi 28 pikë, Clarkson kishte 22 pikë, 6 kërcime dhe 7 asistime, ndërsa Bryant shtoi 17 pikë.

Pas kësaj fitoreje, Cavaliers ka bilanc prej 36 triumfeve dhe 12 humbjeve, ndërsa Lakers 11 fitore dhe 43 pësime.

Rezutlatet:

Portland – Houston 116:103
Phoenix – Golden State Warriors 104:112
Brooklyn – Memphis 90:109
Boston – LA Clippers 139:134
Detroit – Denver 92:193
Minnesota – Toronto 117:112
New Orleans – Utah 100:96
Klilvend – LA Lakers 120:111
Chicago – Atlanta 90:113
Indiana – Charlotte 95:117
Orlando – San Antonio 96:98
Philadelphia – Sacramento Kings 110:114

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...