Published On: 24 Gusht, 2016

Reshje të dendura në Tiranë, vështirësohet qarkullimi rrugor (Video)

Kryeqyteti i Shqipërisë, Tiranë, në orët e pasdites të së mërkurës është përfshirë nga reshjet e dendura të shiut, ku si pasojë ka patur probleme në disa akse rrugore në qytet.

Si pasojë e bllokimit dhe përmbytjes së disa akseve rrugore nga reshjet, është shkaktuar trafik i rënduar, sidomos në akset rrugore në kryeqytet.

 Reshjet kanë përfshirë pothuajse të gjitha lagjet e Tiranës, duke përfshirë edhe zonat periferike.

Nga informacionet paraprake të autoriteteve lokale, mësohet se nuk ka dëme në njerëz apo materiale.

Ndërkohë reshjet e dendura të shiut kanë përfshirë edhe disa qytete të tjera të Shqipërisë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...