Published On: 10 Janar, 2016

Republika, siç është kundër reketit, është kundër piromanëve e rrënuesve

Shkruan: Flamur Shala

 

Republika është e njëjtë për të gjithë, për të gjithë ata që i çmojnë parimet dhe vlerat e demokracisë, për të gjithë qytetarët e saj, edhe për protestuesit e qetë, ngado që janë, nga fshati e qyteti.

Por, Republika, ashtu siç është kundër reketit, kundër shkelësve të rendit dhe ligjit, është sidomos kundër piromanëve, rrënuesve me dhunë të shtetit dhe atyre që i përkrahin ata rrënues.

Qytetarët e dinë se Republika e Kosovës është ndërtuar nga vetë ata, po nuk duhet të lejojnë që shtetin e tyre ta dhunojnë ata që janë herë në krye të protestave e herë me molotov në dorë dhe mjete të tjera inkriminuese në zyrat e tyre politike.

 

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...