Published On: 20 Shkurt, 2016

Rënia e bustit, Berisha sulmon Ramën: Ky bastard i bllokut hoxhist

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka kujtuar sot 20 Shkurtin, ditën e rënies së bustit të diktatorit Enver Hoxha. Berisha e konsideron këtë ditë, si ditën e lirisë dhe dinjitetin të shqiptarëve, teksa përmes një statusi në Facebook sulmon Kryeministrin Rama, të cilin e konsideron “bastard i bllokut hoxhist”.

Ja statusi i plotë i ish-kryeministrit Berisha në Fb:

“20 shkurti, dita e lirise dhe dinjitetit te shqiptarve, dita e kujteses tone kombetare!!

Si sot 25 vite me pare, ne 20 shkurt te vitit 1991, ora 14:05 do te behej Ora e Lirise dhe Dinjitetit te Shqiptarve! Me 20 shkurt te vitit 1991, qindra mijera qytetare te Tiranes dhe mbare Shqiperise u mblodhen ne Qytetin Studenti ne revolten me masive, me te fuqishme ne tere historine tone te organizuar nga PD, sindikatat e pavarura, levizja studentore ne mbeshtetje te greves se urise te mbi 720 studenteve, greve kjo e ndermarre nga PD dhe Shoqata Studentore Shqiptare.

Uragani i lirise i qytetareve, te rinjve, studenteve, te persekutuarve do vershonte nga Qyteti Studenti drejt sheshit “Skenderbej” dhe me nje guxim ne kufijte e legjendes do te dilte balle per balle dhe dhembe per dhembe me diktaturen me te eger te Europes, do te kalonte tanket, mitralozat dhe blindet e saj, dhe do permbyste ne ora 14:05 shtatoren e diktatorit barbar Enver Hoxha, Hitlerit shqiptar te Pasluftes se Dyte Boterore.

Ne piedestalin e shtatores se diktatorit me mizor qe shqiptaret kane njohur ne tere historine e tyre, qytetaret heronj te Tiranes, do te vendosnin Flamurin tone te lire Kombetar, Flamurin e Skenderbeut.

Me 20 shkurt 1991, revolta gjigande e shqiptareve detyroi Ramiz Aline te kapitulloje dhe firmose heqjen e emrit “Enver Hoxha” Universitetit dhe plotesimin e te gjitha kerkesave te greves epike te urise te mbi 720 studenteve dhe pedagogeve te Universitetit te Tiranes dhe shkollave te tjera te larta te vendit!

Me 20 shkurt te vitit 1991, shqiptaret çliruan veten e tyre nga zinxhiret e pushtimit me barbar te lirive te tyre. Ata me zvarritjen, prerjen e kokes i bene gjyqn publik monstres te historise se tyre Enver Hoxhes dhe busteve te tij te gjalla, bllokmeneve gjakpires ne pushtet, rregjimit te tyre mizor!

Nderim perjete studenteve, qytetareve demokrat te Tiranes dhe mbare Shqiperise per vendosjen me 20 shkurt te vitit 1991 te lirise ne piedestalin e saj!

20 shkurti si dita e ngadhenjimit te qytetareve me te shtypur, me te dhunuar, me te izoluar e me te uritur te asaj kohe te planetit, mbi tiranine me mizore te koherave eshte gjithashtu dita e kujteses tone kombetetare.

Kjo eshte dita e nderimit te qindra e mijera burrave dhe grave, te rejave, te rinjve, femijeve dhe te moshuarve, qendrestarve, viktimave te kalvarit horror te rregjimit te satanit shqiptar, Enver Hoxha.

Nderim perjete te gjithe atyre qe vuajten, sakrifikuan, qe lane rinine, jeten ne kampet dhe burgjet e diktatures si viktima te luftes se klasave apo qe vuajten nga uria dhe vdiqen nga semundjet e saj ne sistemin skllavopronare te diktatures hoxhiste!!

Sot, ne qe 25 vjet me pare permbyesem shtatoren e diktatorit Enver Hoxhes, shtatoret e tij te gjalla, sundohemi nga bijte e eterve mizor te 25 viteve me pare, sundohemi nga Edvin Kristaq Rama, nipi i bllokmenit xhelat, Spiro Koleka qe do kerkone me 20 shkurt 1991 qe tanket te kalonin mbi trupat tane. Edivin Kristaq Rama, ky bastard i bllokut hoxhist, ne muajt e pare te ardhjes se tij ne pushtet, rehabilitoi Enver Hoxhen dhe vet ai me klanet Koleka, Nushi e bllokmene te tjere po vjedhe, rremben me shpejtesi te madhe pasurite publike te vendit, mjeron, fyen dhe poshteron me urrejtjen aterore qytetaret shqiptare.

20 shkurti sot eshte thirrja e lirise, guximit, trimerise se qytetareve shqiptare per t’u rezervuar me revolucion demokratik bijeve fatin e merituar te eterve primitv! Sb”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...