Published On: 17 Shkurt, 2016

Renditja e UEFA-së: Ja 10 klubet më të mira evropiane

  • Federata Evropiane e Futbollit, UEFA ka publikuar renditjen më të re të klubeve.

Skuadra spanjolle, Real Madrid vazhdon të kryesojë në renditjen e UEFA-së për klubet evropiane.

Madridlenët kanë lënë pas vete skuadrën gjermane të Bayern Munichut.

Në top-pesëshe z vend edhe Barcelona, Chelsea dhe Atletico Madrid.

Renditja:

1. Real Madrid 161.057 pikë.

2. Bayern Munich 152.064

3. Barcelona 150.057

4. Chelsea 135.531

5. Atletico Madrid 132.057

6. Benfica 112.283

7. Paris Saint-Germain 108.316

8. Juventus 105.854

9. Arsenal 104.531

10. Borussia Dortmund 99.064

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...