Published On: 7 Korrik, 2016

Rendi Ri martesor- Kryepeshkopi: Të shkurorëzuarit të cilët rimartohen s’duhet të bëjnë seks

Çiftët e shkurorëzuara, të cilat rimartohen duhet ta mbajnë veten larg seksit, si dhe të jetojnë si motër e vëlla, ndërsa lidhjet homoseksuale prodhojnë çrregullim moral, kështu ka thënë një kryepeshkop amerikan.

Kryepeshkopi Charles Chaput nga Filadelfia e ShBA-së, i njohur brenda kishës katolike për pikëpamjet e tij konservatore, e ka bërë një plan me seri të udhëzimeve të reja për prioritetet seksuale në dioqezën e tij në kryepeshkopi, shkruan Independent, përcjell Gazeta Express.

Udhëzimet, të publikuara në uebsajtin e kryepeshkopit , thonë: “Përkushtimi për të jetuar si vëlla e motër është i nevojshëm për të shkurorëzuarit dhe për çiftët e rimartuara në mënyrë civile në mënyrë që të fitojnë pajtimin në  Sakramentin e Pendesës, i cili pastaj mund të hapë rrugë për Eukaristi.”

“Më ndihmën e hirësisë, zotërimi i vetvetes është i mundur – dhe agjërimi nga intimiteti fizik është një element i fortë i përgatitjes shpirtërore për një jetë të qëndrueshme së bashku,” tha ai./Gazeta Express/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...