Published On: 10 Shkurt, 2016

Remi rrëfe se kush e vrau Enver Malokun!

 

 

Ambasadori O’Konell tha sot se don ta sheh në burg Remzi Mustafën Remin, pasi është e pamjaftueshme që njerëzve si ai tu merret vetëm mandati.

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve vendosi t’ia merr mandatin pasi është bërë i plotfuqishëm vendimi i Gjykatës së Apelit, për vuajtje të dënimit për krime lufte.

Para se ti hiqej mandate kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli i bëri thirrje publike që ai ta dorëzonte vullnetarisht mandatin, që të mos i merrej. Kjo e shtyri Remzi Mustafën, Remin të reagonte me nervozizëm dhe gati me kanosje, por ndaj njeriu shumë më të dyshimtë se vet, komandant Remi.

Por, tashmë heqja e mandatit të deputetit dhe reagimet publike të figurave të rëndësishme e kanë nxitur, atë që të reagojë sot edhe njëherë, duke e anashkaluar fatin e tij, dhe ndëshkimin e bërë nga gjykata dhe tash edhe nga institucionet politike. Remi tashmë e ka hedhur bombën e radhës. Ai e ka akuzuar, klanin rival në PDK, që njihet si struktura ortodokse e SHIK-ut, që ka gllabëruar çdo pjesë, dhe që tani Remo po pretendon të distancohet prej saj.

“Këtu mu në privatizimin e pronave dhe aseteve të shtetit është e gjithë mjegulla, ku bandat kriminale kanë ndërtuar me inteligjencë mekanizmin e sundimit të politikave dhe gjithë sektorëve me rëndësi për shtetin… Unë besoj se po përfundon fshehja e bandave dhe do të fitoj e mbara..!!”, ka shkruar Remi sot në fb.

Gjithë sa thotë Remi sot, është korrekte, por ai ka një obligim të veçantë, dhe tepër të madh, që të tregojë një të vërtetë të madhe për vrasjet politike. Pavarësisht që nuk është ndërlidhur emri i tij për atentatin ndaj Enver Malokut, zona ku është kryer krimi, binte, sipas përgjegjësisë së organizimit të luftës nga e majta, LPK-ja, në ‘Zonën Operative të Llapit” (ZOLL).

Ai po ashtu do të ketë hasur jo në pak informacione gjatë këtyre viteve, të cilat do të shërbenin qartë për të plotësuar dosjen për vrasjen e Enver Malokut. Po ashtu në shumë atentate ë janë kryer kanë marrë pjesë anëtar të kësaj zone ushtarake. Remi do të duhej të fokusohej që në këtë aspekt ti bëjë presion edhe Kadri Veselit, për zbardhjen e krimeve nga ky grupim, SHIK-u. Remin që tashmë e pret vuajtja e dënimit do të duhej të tregohej më burrëror dhe të dëshmojë gjithë çfarë dinë lidhur me njërin prej atentateve më të bujshme.

Enver Maloku u vra në janarin e vitit 1999, në Prishtinë, në kohën kur ai me QIK-un ishin kthyer në qendër të vëmendjes jo vetëm për shqiptarët për informimin e shqiptarëve, por edhe për botën e interesuar për luftën në Kosovë. Maloku ishte krahu i djathtë dhe nga më të fuqishmit në informim në institucionet e Republikës së Kosovës. SHQIPTARI.EU

 

 
Displaying 3 Comments
Have Your Say
 1. Besim thotë:

  Ksaj i Thon..Mos e vet se t’kallxon vet..Kjo eshte inteligjenca e nderkombtarve..Mbas Lufte nuk kan pasur guxim ti futin ne Burg kta kriminel sepse popullin e kan pas mbas veti.Tash populli nuk eshte me pas tyre ..Dhe nderkombtarve so ti fusin te gjith ne Burg pa kurfar Problemi..

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 2. cimi thotë:

  nuk pom pelqen as komenti i remit e as i shpendit se kosoves ju q……. n…… prej tyre e shukaten deri ti prek ne te veten e ather deklarojn se un e di kush eka vra kto e kush ato e dihet se asnje vrases nuk u denu deri sot po nese remi e din let deklaron me emer e mbiemer e lete jep fakte edhe shpendi te pakten populli leta di te verteten se kta kriminel nuk kan me denu kurr asken per vrasjet e para ,gjat,dhe pas luftes ….

  Përgjigjiuni
  Pelqej(3) Nuk Pelqej(2)
 3. shpendi thotë:

  qfar komenti te japemi per ket kriminel…un vet kam qen ushtar i UCKse..ppr kriminelin nuk e mbroj..ky din shum mir sa pasurin e ka me haraqe dhe fajde..ky mendon se njerzit se din..ky ka ber edhe vrasje me pages ky mendon se njerzit se din..po te denohet me burg te perjetshem ne si ushtar do te ndihemi me te relaksum dhe me te qet..

  Përgjigjiuni
  Pelqej(24) Nuk Pelqej(6)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...