Published On: 21 Dhjetor, 2015

Rekord: Ronaldo lë mbrapa Messin, golashënuesi i shekullit 21 (Video)

Cristinao Ronaldo është golashënuesi më i mirë i shekullit 21.

Ylli i Real Madridit, Cristinao Ronaldo ka një rekord që nuk e ka asnjë futbollist aktiv e as pasiv në botë.

Sulmuesi portugez është golashënuesi më i mirë në botë në shekullin e ri 21 me 514 gola, duke lënë mbrapa Leo Messin deh futbollistët e tjerë të mëdhenj.

Ronaldo këto gola i ka shënuar me 3 skuadra, Sportig, Manchester United, Real Madrid dhe me kombëtaren e Portugalisë.

Ai kështu është shumë larg rivalit të tij më të madh, Messi, i cili me Barcelonën dhe Argjentinën ka 473 gola.

Natyrisht që Messi mund të bëjë shumë mirë dhe ndoshta edhe të kaloj Ronaldo, pasi është dy vite me i ri se portugeze. /Express

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...