Published On: 12 Qershor, 2016

“Regjimi maqedonas vazhdon t’i helmojë nxënësit me testimin ekstern”

Partia Liberal-Demokratike e Maqedonisë ka reaguar në lidhje me testimin ekstern. Sipas kësaj partie, edhe në këtë rast u tregua absurditeti i testimit.

“Testimi ekstern vazhdon të mbetet ankth për nxënësit dhe prindërit. Në vend se të zhvillohet kreativiteti, atyre u imponohet që përmendësh t’i mësojnë përgjigjet”, thuhet në reagim.

Nga aty thonë se një numër i madh i pyetjeve i “helmojnë” nxënësit me propagandë të regjimit.

PLD zotohet se pas rënies së këtij regjimi, testimi ekstern do të tërhiqet.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...