Published On: 28 Qershor, 2016
Bota |

Refugjati sirian gjeti 150 mijë euro, ja çfarë bëri me to

Një refugjat sirian është kthyer në “heroin e ditës” në Gjermani, pasi gjeti 150 mijë euro dhe ua dorëzojë ato autoriteteve lokale.

Ngjarja ndodhi në qytetin gjerman të Mindenit.

I riu i gjeti paratë në një dollap, brenda një apartamenti të cilin ia kishte dhënë për përdorim një shoqatë bamirëse.

 “Nuk u mendova dy herë. Mora shumën dhe ja dhashë një nëpunësi në Zyrën e Imigrimit”, u shpreh ai pas gjestit qytetar.

Mësohet se 25-vjeçari, identiteti i të cilit nuk dihet, ka mbërritur në Gjermani tetorin e shkuar.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...