Published On: 15 Janar, 2016

Reforma në Drejtësi-Shqiptarët e Amerikës mbështesin qëndrimet e ambasadorit Lu

Një grup i Shqiptarëve të Amerikës kane postuar në rrjetin social facebook një mesazh ku atat thonë se “Kohët e fundit ambasadori amerikan në Tiranë z. Donald Lu, ka qenë shumë aktiv në denoncimin publik të korrupsionit si fenomen dhe të korruptuarve në administratën shtetërore dhe në institucionet publike. Ambasadori ka treguar çfarë duhet të bëjnë shqiptarët për të shporrur korrupsionin dhe të largojnë të korruptuarit nga jeta e tyre.Thjeshtë dhe qartë ai ka thënë,se unë ,ti, tre milionë shqiptarë duhet ti vihemi të korruptuarve dhe po të jetë nevoja të krijojmë Partinë antikorupsion.Le të fillojmë në mënyrë virtuale këtë lëvizje që po të jetë e sukseseshme do ndryshojë të tashmen dhe të ardhmen e Atdheut.Le ta përcjellim këtë mesazh nëpërmjet internetit,tek të gjithë ata që duan një Shqipëri ndryshe.”

Ata sqarojnë se edhe thjesht me një klikim, një “Like” dhe pohimi “Edhe unë jam me Ju”- në facebook, janë të mjaftushëm për t’i prishur qetësinë “Përfaqësuesve të njeriut te ri”që na la diktatura nëpër këmbë.Le të tregojmë respekt për veten tonë,mjaft i toleruam në paftyrësinë e tyre.Le të bëhemi shumicë qoftë edhe virtualisht dhe Shqipëria do të ndryshojë.Bashkou edhe Ti me ne!”
Ndaje këtë mesazh me shokët dhe miqtë e Tu! shprehen ata mbasi sipas tyre Eshtë detyrë.Atdheu thërret bijtë e vet ta shpëtojnë nga erozioni i korrupsionit.Vepro sot,nesër do jetë vonë!

Nëshkruesit e saj janë:

Lek Mirakaj, Nju Jork
Ahmet Hoti, Nju Jork
Sokol Kupi, Nju Jork
Alfons Grishaj, Michigan
Ilir Levonja, Florida
Dr. Skënder Murtezani, Nju Jork
Dalip Greca, Nju Jork
Nju Jork, 14 Janar 2016

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...