Published On: 22 Korrik, 2016

Reforma në drejtësi, Majko: Ishte larg të qënit produkt i plotë i politikës sonë “sovrane”

Deputeti socialist, Pandeli Majko me anë të një mesazhi urimi për miratimin e reformës në drejtësi, pohoi se sot është një ditë e re për Shqipërinë. Nga ana tjetër ai theksoi se është i vetëdijshëm se ishte larg të qenit produkt i plotë i politikës sonë “sovrane”.

“I kënaqur me votimin e Reformës së Drejtësisë. I vetëdijshëm se ishte larg të qënit produkt i plotë i politikës sonë “sovrane”. Pa forcën e miqësisë amerikane dhe insistimin europian, mungesa e përgjegjësisë ishte një hap larg triumfit. Votimi i Reformës ishte edhe një terapi për frikën ndaj saj. Falenderim për të gjithë ata që ndihmuan.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...