Published On: 12 Qershor, 2016

Reforma në Drejtësi, Ilir Meta ul Lulëzim Bashën në tavolinë

Takimi i paralajmëruar një ditë më parë mes kryetarit të kuvendit Ilir Meta dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha, ka nisur në ambientet e hotel ‘Rogner’.

I pari që ka mbërritur në ambientet e hotel ‘Rogner’ ishte kreu i kuvendit, ndërsa lideri i opozitës ka hyrë vetëm disa minuat më vonë.

Fokusi i takimit do të jetë Reforma në Drejtësi dhe ngërçi i saj pas mosdakordësisë së demokratit Basha dhe kryeministrit Rama të cilët u takuan disa ditë më parë.

Në këtë takim, Basha shoqërohet nga nënkryetari i komisionit të posaçëm parlamentar, Oerd Bylykbashi, ndërsa Meta nga shefi i kabinetit të LSI Sokol Dervishi.
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...