Published On: 9 Prill, 2016

Referendumi, Rama fton socialistët të votojnë

Kreu i PS, Edi Rama votoi sot paradite në qendrën e votimit në Qesarak. Në një prononcim për mediat, ai ftoi anëtarësinë të shfrytëzojnë te drejtën e votës, duke shtuar se ky referendum nuk do të jetë i fundit.

“Kam besim se anëtarësia do e shfrytëzojë këtë instrument demokratik për t’u shprehur lidhur me një cështje të brendshme të PS që dëshmon se është forcë transformuese jo vetëm në qeverisjen e vendit por edhe në demokracinë aktive të brendshme, është një moment shumë i rëndësishëm, në këtë histori të re të pluralizimit, që një parti i drejtohet referendumit dhe u jep mundësi të gjithë pjesëtarëve të familjes së saj për të qenë pjesë e një vendimmarrje me rëndësi, është e para por jo e fundit që ne do përdorim referendumit për hapësirat e pjesëmarrjes dhe aksesin në vendimmarrje në një proces që është me rendësi të vecantë pasi PS është rihapur, po zgjerohet”- tha Rama.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...