Published On: 2 Janar, 2016

Recetë natyrale për pastrimin e veshëve

Dyelli dhe infeksioni i veshit mund të jetë një problematikë që shumë nga ne nuk dinë se si ta shmangin b dhe për këtë u duhet që të kërkojnë ndihmën e mjekut, e jot a realizojnë vetë në kushte shtëpie

Përmes një recete që mund ta bëjë secili nga ne, jemi në gjendje që të largojmë infeksionin, për këtë na nevojitet kombinimi i uthullës së bardhë dhe alkoolit medicinal.

Në shumicën e preparateve që blehen ka alkool isopropol që pastron dhe than veshët. Uthulla ka efektet e një antibiotiku me efekte anti-mikrobe që lufton infeksionet ndërsa kur kombinohet me alkoolin medicinal lehtëson dhimbjet dhe largon dyllin.

Në fillim përzieni një sasi alkooli medicinal dhe uthull të bardhë. Merrni 5 ml nga kjo sasi dhe vendoseni në vesh duke e kthyer kokën në një anë. Qëndroni në këtë pozicion për një minutë dhe pastaj ngriteni kokën në pozicion normal duke lejuar që të dalë ky lëng nga veshi.

Përdoreni këtë 2 herë radhazi për një pastrim më efektiv, gjithashtu bëni kujdes pasi kjo recetë nuk këshillohet në raste të rënda infeksionesh./albeu.com/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...