Published On: 9 Janar, 2016

Receta që ua heqë të gjitha pikat e zeza në fytyrë

  • Këto pika shkaktohen nga ushqyerja e dobët, lëkura e yndyrshme, poret e dëmtuara dhe flokët e yndyrshme.

Kur iu del një puçërr dhe e shtrydhni atë, porja e lëkurës mbetet e hapur dhe në atë moment qelizat e lëkurës oksidohen dhe oksigjeni i kthen ato në pika të zeza, transmeton GazetaExpress.

Por, a e dini se ekziston një recetë e thjeshtë e cila iu ka ndihmuar shumë personave që t’i heqin këto pika?

Kjo është receta:

Përbërësit:
Një gjysmë limoni (lëngu i tij) 3 lugë çaji mjaltë

Metoda:
Bëni bashkë këta përbërës, përzieni dhe koncentrojeni në zonat me më shumë pika. Lëreni për 5-7 minuta dhe lajeni me ujë të ftohtë më pas.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...