Published On: 28 Prill, 2016

Receta për krem kafe të akullt

  • Pijen tuaj të preferuar plotësojeni me shijen freskuese të akullores nga vanilja apo çokollata e rafinuar.

Përbërësit:

▪ 30 ml kafe të ftohtë të fortë apo 1 espresso të ftohtë
▪ 200 ml qumësht
▪ 3 kupa akullore na vanilja
▪ 2 katrorka akull
▪ 1 keks çokollate
▪ krem apo thërrmija çokollate

Përgatitja:

Qumështin dhe kafen qiteni në blender.

Shtoni 2 kupa akullore dhe akullin, përzieni derisa përbërja të bashkohet. Kur të fitoni përzierje të lëmuar, qiteni në gota të gjata.

Zbukurojeni pijen me kupat e tjera të akullores, me keks e çokollatës të thërrmuar, krem ose qitni thërrmija çokollate.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...