Published On: 4 Qershor, 2016

Rebelohet ish-ushtari i UÇK-së: Turp, turp… stërshitësi i cigareve, që furnizohej nga serbët, veteran i UÇK-së!

Procesi i verifikimit të veteranëve të luftës së UÇK-së ka degraduar keq. Së fundi ka reaguar edhe ish- ushtari i UÇK-së, Adnan Sogojeva, i cili është djali i ish- komandantit Abedin Sogojeva.

Ai në një shënim në Facebook është shprehur i dëshpëruar se si edhe shitësit të cigareve, i cili furnizohej nga serbët iu dha statusi i veteranit, raporton Gazeta Blic. Sipas tij, më turp më s’ka ku shkon.

Reagimi i plotë i tij:

 “Fatkeqësisht, ky është realiteti! Personalisht unë dhe shumë djem lufte nga vendi im kem ble cigare (Bozhur) 10 marka nga ky person, të cilin e kem pa në listë të veteranëve luftëtarë …! Ky i njëjti me cigare dhe gjëra tjera që na i shitke neve në luftë, furnizohej në fshatin Harilaq në një shitore të një serbi. E po ky person tash është veteran…! Turp, më turp ska ku shkon.

Në një vend normal do duhej të merrte masa prokuroria …! Ka me dhjetra dëshmitar ose me qindra që dëshmojnë kunder këtij profiteri, matrapazi …!

Ku u katandise oj Kosovë?!

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Shabi thotë:

    Pajtohem plotësisht o djali i komandant Dinit për të cilin kamë patur respekt. Edhe daja im i ndjeri Hakif Kurtesh Berisha -Grabovci që deri në përfundimin e luftës, ishte pas kom.Dinit do të çuditeshin po të ishin gjallë me këto marri që po ndodhin në Kosovën tonë.Vërtetë turp,po edhe gjynah për ata që pa hile luftuan për çlirimin evëndit, të barazohen me lloj lloj matrapazi e të panjeri.
    – ShabanKrasniqi

    Përgjigjiuni
    Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...