Published On: 16 Janar, 2016

Reali ka një formulë si të transferojë Pogban dhe Lewandowskin

Real Madridi mund ta përdor formulën e vetme për të nënshkruar me Pogban dhe Lewandowskin në këto 15 ditë të muajit janar. 

Kjo formulë është që të dy lojtarët nëse arrijnë të transferohen ne Bernabeu do të duhej të luajnë me skuadra momentale të tyre edhe sezonin tjetër pasi që FIFA ka marr vendim që ta dënoj për shkak të kontratave të parregullta me lojtarët nën moshën 18 vjeçare.

Lewandowski për ta transferuar Realit i duhet që të derdh në arkat e Bayernit plotë 125 milionë euro pasi edhe Benzema mund të largohet nga Reali sepse ende nuk ka përfunduar skandali që ishte përfshirë.

Gjithashtu edhe për Pogban duhet të paguaj shumën e njëjtë si te polakut dhe që duhet ta lërë të luaj edhe për një sezon me Juventusin deri sa të kaloj dënimi nga FIFA.

Në ditët në vazhdim pritet të kuptohet nëse Reali do ta shfrytëzoj këtë formulë apo do të mbete pa bërë asnjë transferim për një vit

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...