Published On: 17 Janar, 2016

Reali i frikshëm, por humbet dy yje (Video)

  • Real Madrid ka shkëlqyer edhe në xhiron e 20-të të La Ligas spanjolle nën drejtimin e trajnerit, Zinedine Zidane, por kanë pësuar dëmtime Karim Benzema dhe Gareth Bale.

Madridlenët kanë shkatërruar si vendas në stadiumin Santiago Bernabeu skuadrën e Sporting Gijonit me rezultat 5-1.

Los Blancos dilemën e fituesit e zgjodhën qysh në pjesën e parë, kur shënuan pesë gola në portën e mysafirëve, raporton Telegrafi.

Serinë e golave e hapi Gareth Bale në minutën e shtatë të takimit për t’i lënë rendin Cristano Ronaldos dhe Karim Benzemas.

Super sulmuesi Ronaldo realizoi dy gola brenda të shpejtë brenda dhjetë minutave. CR7 të parin e shënoi në minutën e nëntë, ndërsa golin e dytë në të 18-të minutë të takimit

.

Edhe Karim Benzema shënoi dy gola brenda 45 minutshit të parë për të kompletuar rezultatin prej 5-0 të pjesës së parë. Francezi golin e parë e shënoi në minutën e 12-të, kurse të dytin personal e realizoi katër minuta para përfundimit të pjesës së parë.

Në pjesën e dytë të besuarit e Zidanes si duket humbën motivin për gol dhe u ndalën së shënuari në portën e ekipit kundërshtar.

Por, këtë e shfrytëzuan më së miri lojtarët e Gijonit, të cilët shënuan gol në minutën e 62-të takimit përmes Ismael Lopez, i cili konkretizoi një rast para portës madridlene.

Në 45 minutshin e dytë mbretërve iu lënduan edhe dy super yjet e saja, Gareth Bale (‘46) dhe Karim Benzema (‘64), të cilët u zëvendësuan nga Jese, gjegjësisht Mateo Kovacic.

Vlen të theksohet se edhe në ndeshjen e kaluar Reali kishte shënuar fitore të thellë prej 5-0 kundër Deportivo Lacorunas.

Pas kësaj fitoreje, Reali ngjitet në pozitën e dytë me 43 pikë, duke lënë pas skuadrën e Barcelonës, e cila ka dy ndeshje më pak se madridlenët. /Telegrafi/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...