Published On: 12 Prill, 2016

Reali e “mbyt” Wolfsburgun (VIDEO)

Real Madrid ka fituar sonte në “Santiago Bernabeu” me rezultatin e thellë 3:0 dfuke kthyer gjithçka nga ndeshja e shkuar që kishte përfunduar 2:0 për gjermanët.

Ashtu edhe siç pritej, Reali ka reaguar mjaft mirë duke e dominuar ndjeshëm thuajse të gjithë ndeshjen.

Heroi i takimit ka qenë Cristiano Ronaldo, i cili i shënoi të tre golat e takimit.

Ai shënoi fillimisht në minutat 15 dhe 17 si dhe një gol në pjesë të dytë që e fundoi ekipin gjerman.

Me këtë fitore Reali bëhet skuadra e dytë që kualifikohet në gjysmëfinale, pasi Manchster City në ndeshjen tjetër eliminoi PSG’në me rezultat të përgjithshëm 3:2.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...