Published On: 13 Janar, 2016

Reali dhe Barcelona në luftë për Pogban

 

Real Madridi dhe Barcelona janë futur në luftë të ashpër për transferimin e asit francez, Paul Pogba.

Të gjitha sugjerimet janë se Pogba do të largohet nga Juventusi në fund të sezonit.

Dhe tash, Zinedine Zidane me t’u emëruar trajner i Realit ka intensifikuar përpjekjet e tij për transferimin e francezit sensacional.

100 milionë euro është shuma që Zidane ka kërkuar të shpënzohen për Pogban.

Nga ana tjetër Barcelona nuk e ka minimizuar interesin për lojtarin, transmeton Telegrafi, pasi që është edhe favorite për firmën e tij për shkak të interesimit më të hershëm.

Mbetet të shihet a do të ngadhnjejë epoka e artë e Barcelonës në futboll apo filozofia e klasi i Zidane në bindjen e Pogbas se cilit super klub duhet t’i bashkohet.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...