Published On: 21 Prill, 2017

Real Madridi i ofron zgjatje të kontratës Ramosit

Një lider i madh në skuadër është Sergio Ramos dhe këtë e di edhe Real Madridi që i ka ofruar zgjatje të kontratës edhe për një vit. 

Mbrojtësi i Los Blancos ka kontratë deri në vitin 2020, por klubi dëshiron ta vazhdojë këtë edhe për një vit tjetër.

Të dyja palët janë të lumtur me këtë vendim dhe veçanërisht Ramos që si duket e ka pranuar marrëveshjen e re.

Ai ka shënuar 10 gola në këtë sezon dhe pas shumë trofeve të fituar dhe paraqitjeve fantastike ai është kthyer në një legjendë të klubit.

Ramos me Real Madridi është afër titullit të kampionit dhe luan në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve këtë vit.

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...